Systém přesně podle Vašich potřeb

Již řadu let se věnuji e-learningu a oblasti online vzdělávání. Rozumím proto požadavkům kladeným na kvalitní e-learningový systém i úskalím jeho návrhu a tvorby.

Při realizaci jednoduchého e-learningového systému, který by dovoloval základní správu malého množství kurzů vycházím nejčastěji z redakčního systému WordPress.

Rozumím požadavkům kladeným na kvalitní vzdělávací systém i úskalím jeho návrhu a tvorby.

Pro komplexnější projekty využívám LMS Moodle, který je celosvětově využíván pro podporu online vzdělávání jak v akademické, tak v korporátní sféře. Tento systém poskytuje pokročilé nástroje pro správu a řízení vzdělávání, a je proto vhodný pro plnohodnotnou e-learningovou agendu.

Tento systém v sobě spojuje nejrůznější nástroje pro komunikaci a řízení studia (diskusní místnosti, fóra, evidenci studentů a jejich známek, udělování certifikátů…) stejně tak se jedná o autorský nástroj, díky kterému můžete sami studijní materiály tvořit a zveřejňovat je studentům. Jedná se opravdu o komplexní systém, a tak je třeba se s ním ze začátku nejprve seznámit. Svými možnostmi a přínosem pro řízení online vzdělávání však tento vynaložený čas brzy odmění.

Více o Moodle se dozvíte zde.

LMS MOODLE

Moodle je plnohodnotný e-learningový systém pro tvorbu, správu i distribuci e-learningových kurzů. Jedná se o celosvětově nejvíce využívaný systém pro správu vzdělávání, kolem kterého vznikla aktivní komunita vývojářů. Systém tak lze dále rozšířit o více než 1500 volně dostupných pluginů.

Spojuje v sobě řadu nástrojů pro organizaci a řízení studia. Umožňuje vytvářet e-learningové kurzy a studijní materiály. Neklade přitom zvláštní požadavky na počítačovou gramotnost uživatele. K ovládání tohoto prostředí postačí běžný počítač a internetový prohlížeč.

WORDPRESS (LearnDash)

Pokud máte stránky postavené na systému WordPress, je možné rozšířit jejich funkcionalitu o poskytování e-learningových kurzů prostřednictvím pluginu LearnDash, se kterým mám velmi dobré zkušenosti.

Learndash nabízí jednoduché a intuitivní řešení vhodné především pro klienty, kterým postačí základní funkcionality LMS a chtějí své současné webové stránky rozšířit o podporu e-learningového vzdělávání.

Jednoduchá administrace, přehledná organizace, základní reporty o školení a statistiky.

Ukázkový portál Moodle naleznete na elearning.pavellorenc.cz

Cena

Cena za tvorbu základního e-learningového systému začíná na 35 000 Kč vč. úvodního zaškolení.

Přesná kalkulace se vždy odvíjí od složitosti grafického návrhu a funkčních a procesních požadavků řešení. Pro bližší kalkulaci mne proto neváhejte kontaktovat.